MENU

Wizyty domowe

Wizyty domowe

Dla pacjentów , którzy z powodu swoich dysfunkcji, dolegliwości czy rodzaju schorzenia nie mogą skorzystać z terapii prowadzonej w naszym Centrum, przygotowaliśmy program rehabilitacji domowej. W ramach tej usługi, pacjenci mają możliwość skorzystania z konsultacji fizjoterapeutycznych przeprowadzanych przez fizjoterapeutów posiadających stopień specjalizacji i na tej podstawie może zostać przygotowany odpowiedni dla danego pacjenta program rehabilitacji.

Nasi terapeuci w domu pacjenta, mogą świadczyć pełny zakres zabiegów fizjoterapeutycznych korzystając nie tylko ze swojej wiedzy, umiejętności i możliwości manualnych ale również, z wykorzystaniem mobilnego sprzętu fizjoterapeutycznego, znajdującego sie na wyposażeniu naszego Centrum.

W oparciu wiedzę i doświadczenie, umiejętności i kompetencje oraz wyposażeni w przenośne aparaty i urządzenia zabiegowe, w warunkach domowych jesteśmy w stanie wykonać szeroki wachlarz zabiegów fizjoterapeutycznych:

  • w zakresie fizykoterapii: prądy, laser, ultradźwięki, pole magnetyczne, pole PST,światło spolaryzowane,
  • w zakresie kinezyterapii: ruch bierny CPM, kinezyterapia klasyczna, metody neurofizjologiczne i specjalne
  • w zakresie masażu i drenażu limfatycznego: deep oscilation - głęboka oscylacja, masaż klasyczny, sportowy, drenaż limfatyczny.

Specjalne miejsce w świadczeniu usług rehabilitacji domowej zajmują pacjenci potrzebujący rehabilitacji długoterminowej, borykający się z powikłaniami w postaci odleżyn, ran, przykurczów, zalegania.

Jesteśmy przygotowani do prowadzenia i posiadamy doświadczenie w prowadzeniu, zarówno pacjentów leżących, po rozległych urazach wielonarządowych, wypadkach komunikacyjnych, operacjach, pacjentów onkologicznych i neurologicznych jak i pacjentów mających problemy z poruszaniem się, o ograniczonej mobilności, pacjentów z demencją

Jesteśmy również, do dyspozycji osób, które po prostu życzą sobie wykonania określonych procedur fizjoterapeutycznych w warunkach domowych.