MENU

Centrum rehabilitacji

Centrum Rehabilitacji MARKMED to placówka o szerokich możliwościach terapeutycznych i diagnostycznych, dedykowana pacjentom, którzy chcą odzyskiwać zdrowie
i sprawność w nowoczesnych, komfortowych i przyjaznych warunkach, w której jesteśmy przygotowani na prowadzenie trudnych i problematycznych przypadków, wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów wymagających ponadstandardowego postępowania.

Nowatorskie rozwiązanie organizacji pracy z pacjentem w Centrum Rehabilitacji MARKMED, tak samo jak w Gabinecie MARKMED, w postaci zastosowania multipotencjalnych boksów zabiegowych, wyposażonych w wielozadaniowe aparaty fizykoterapeutyczne oraz elektryczne stoły rehabilitacyjne, daje szerokie perspektywy pracy z pacjentem, a przede wszystkim możliwość wykonywania zabiegów w jednym miejscu, bez konieczności wielokrotnego rozbierania się
i ubierania pacjenta i konieczności zmiany miejsca wykonywania danego zabiegu. Ten sposób organizacji ma szczególne znaczenie w przypadku pacjentów starszych,
o dużej dysfunkcji ruchowej lub nasilonych dolegliwościach bólowych, daje oszczędność czasu, który pacjent musi poświęcić na terapię a dla terapeuty poprawia ergonomię i efektywność pracy oraz jej rezultaty.

Proces usprawniania w Centrum Rehabilitacji MARKMED przebiega w określony sposób, na który składają się odpowiednie procedury:

  • konsultacja
  • możliwie pełna i dogłębna diagnostyka obrazowa
  • diagnostyka funkcjonalna
  • ·terapia wraz ze stałym procesem monitorowania i kierowania
  • krótko- i długoterminowa ocena wyników terapii
  • obiektywna ocena uzyskanych efektów terapii


Przyporządkowanie terapeuty do pacjenta stanowi kluczowy element naszego systemu pracy z pacjentami. Za cały proces prowadzenia terapii u danego pacjenta, odpowiada jeden terapeuta. To on wykonuje wszystkie czynności terapeutyczne i jest za nie odpowiedzialny.

Możliwość spersonalizowanej relacji pacjent - terapeuta podnosi standard terapii i czyni ją bardziej efektywną i przyjazną dla pacjenta, a jednocześnie stawia przed terapeutą konieczność wykazania się profesjonalizmem, wiedzą i doświadczeniem oraz umiejętnością  podejmowania decyzji terapeutycznych.

Wykwalifikowany i stale podnoszący swoje umiejętności, wiedze i kompetencje personel fizjoterapeutyczny stanowi podstawę działania gabinetu i to on zapewnia wysoką jakość i odpowiedni poziom realizowanych zabiegów.

Nowoczesne aparaty do fizykoterapii obsługiwane przez kompetentny i wyedukowany personel, przy zachowaniu standardów oraz przestrzeganiu czasów wykonywania zabiegów dają gwarancję skutecznej i bezpiecznej terapii.

Współpracujemy z szeroka gamą specjalistów: lekarzy, diagnostów, na których pomoc i opinie zawsze możemy liczyć. Korzystamy z nich zawsze jeżeli wymaga tego dobro naszego pacjenta.

Współpraca z wybranymi firmami w zakresie zaopatrzenia ortopedycznego, zabezpieczenia higienicznego pacjenta powoduje, że nasz pacjent zawsze otrzyma odpowiednio dobrane i odpowiedniej jakości przedmioty i pomoce, które są mu potrzebne.

 

Fizjoterapia sportowa

To wielkie wyzwanie, wobec którego stanęliśmy w 2005 roku rozpoczynając współpracę z Polskim Związkiem Pływackim i przez lata angażując się w pracę fizjoterapeutyczna z Kadrą Narodowa Juniorów i Seniorów PZP. Współpracowaliśmy z najlepszymi polskimi pływakami, mistrzami olimpijskimi, mistrzami świata i Europy, wielokrotnymi mistrzami Polski, zawodnikami kadry narodowej w różnych grupach wiekowych, podczas przygotowań do najważniejszych imprez o randze krajowej
i międzynarodowej, łącznie z  Igrzyskami Olimpijskimi, Mistrzostwami Świata i Europy, towarzysząc im również prowadząc zabezpieczenie fizjoterapeutyczne podczas tych wydarzeń.
Podjęte przez nas działania zaowocowały współpracą z kolejnymi przedstawicielami wysokiego wyczynu sportowego. I tak mieliśmy możliwość pracy z triatlonistami Kadry Narodowej  Polskiego Związku Triatlonu, i pływakami szybkimi Kadry Narodowej Polskiego Związku Płetwonurkowania i Pływania w Płetwach. Nasze doświadczenia to również opieka nad zawodniczkami  obecnie estraklasy drużyny siatkarek AZS WSBiP KSZO Ostrowiec, zawodnikami pierwszoligowej drużyny piłki ręcznej KSZO-Odlewnia Ostrowiec Św. zawodniczkami francuskiej drużyny pływania synchronicznego, zawodnikami z klubów pływackich ze Szwecji, Danii, Niemiec, przedstawicielami innych dyscyplin sportowych jak piłka nożna, piłka wodna, lekka atletyka, kolarstwo. Zamierzamy dalej rozwijać się w kierunku fizjoterapii sportowej
a zdobyte doświadczenia wykorzystać w pracy z kolejnymi adeptami sportu kwalifikowanego.

Mamy za sobą wiele lat doświadczeń w pracy z różnymi pacjentami się do nas z różnymi schorzeniami i dysfunkcjami. Dziękujemy, że zaufało nam tak wielu pacjentów, i cieszymy się, że tak wielu osobom udało się nam skutecznie pomóc.

Personel administracyjny w odpowiedni sposób kieruje ruchem pacjentów i zapewnia bezpieczny  przepływ dokumentów medycznych zgodnie z wytycznymi Ustawy
o ochronie danych osobowych i danych wrażliwych.

Realizujemy zabiegi w zakresie szeroko rozumianej fizjoterapii:

Diagnostyka:

  • diagnostyka funkcjonalna,
  • bezinwazyjna diagnostyka postawy ciała i analiza kręgosłupa,
  • diagnostyka i terapia równowagi, balansu i propriocepcji.

Terapia:

elektroterapia, laseroterapia, laseroterapia wysokoenergetyczna HIL, terapia ultradźwiękowa, pole magnetyczne, pole magnetyczne w technologii FMF, terapia polem sygnałowym PST,  terapia falą uderzeniową SWT, pole wielkiej częstotliwości, światłoterapia IR, UV, światło spolaryzowane, hydroterapia, krioterapia miejscowa azotowa, masaż klasyczny, masaż podciśnieniowy, drenaż limfatyczny manualny i mechaniczny, terapia DEEP OSCILATION, terapia BODY FLOW, kinezyterapia klasyczna, terapia CPM i CAM, kinezyterapia indywidualna z zastosowaniem metod neurofizjologicznych (PNF, NDT Bobath, DNS, Terapia czaszkowo-krzyżowa, Terapia Mc Kenzie,) szeroko rozumiana Terapia Manualna, Kinesiology Taping.

Posiadany certyfikat jakości ISO 9001 jest potwierdzeniem wysokiego poziomu prowadzonej przez nas działalności.

Ochrona danych osobowych w placówkach medycznych: