MENU

Dostępne zabiegi

Dostępne zabiegi:

W gabinecie MARKMED Rehabilitacja Ruchowa posiadającym kontrakt z  NFZ dostępne są wszystkie zabiegi znajdujące się z koszyku świadczeń NFZ zarówno w pakiecie podstawowym jak i rozszerzonym.

Wszystkie zabiegi i terapie prowadzimy zgodnie z normami czasowymi wymaganymi przez NFZ.

Zgodnie z przepisami NFZ wykonanie określonej procedury na jedną część ciała stanowi wykonanie jednego zabiegu fizjoterapeutycznego.

Zabiegi fizykalne i terapie prowadzimy w oparciu o aparaty, urządzenia i sprzęt medyczny renomowanych firm takich jak: BTL, Physiomed, Tech-Med, Thera-band, Airex.

Wszystkie aparaty posiadają aktualne przeglądy techniczne, a te które wytwarzają pole elektro-magnetyczne zostały opomiarowane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Personel posiada odpowiednie uprawnienia, kwalifikacje i kompetencje potwierdzone dokumentami i certyfikatami po prowadzenia poszczególnych rodzajów zabiegów i terapii.

 

Elektroterapia:

Dostępne są wszystkie (wymagane i ponadstandardowe) rodzaje prądów terapeutycznych w tym: galwanizacja, jonoforeza,  diadynamik, TENS,  interferencja dwupolowa, interferencja czteropolowa, pole wektorowe, impulsy stymulacyjne trójkatne, impulsy stymulacyjne prostokątne, prąd Traberta, prąd Kotz'a -rosyjska stymulacja, tonoliza, prądy mikroamperowe, prądy hv, i inne.

Wykonujemy jonoforezę zarówno w oparciu o prąd stały – galwaniczny jak i w zmienny 8000 Hz.
Aplikujemy  prądy za pomocą standardowych elektrod płytkowych sylikonowo-węglowych lub za pomocą elektrod podciśnieniowych w systemie vacuum.

Laseroterapia:

Wykonujemy zabiegi laseroterapii za pomocą sond punktowych, czerwonych i podczerwonych. Zawsze korzystamy z okularów ochronnych dla pacjenta i fizjoterapeuty.

Magnetoterapia:

Wykonujemy zabiegi terapii polem magnetycznym za pomocą kilku rodzajów aplikatorów z zależności od rodzaju schorzenia.

Terapia ultradźwiękowa i fonoforeza:

Wykonujemy zbiegi za pomocą standardowych głowic 5cm kw i 1 cm kw. Możliwość wykonania zabiegów UD w środowisku wodnym. Wykonujemy ultradźwięki z lekiem – fonoforeza.

Świtałoterapia:

Promieniowanie IR z filtrem czerwonym i niebieskim – sollux. Światło spolaryzowane – biptron  (nie jest finansowane przez NFZ).

Terapia Polem Wielkiej Częstotliwości:

Wykonujemy przegrzewanie tkanek w oparciu metodę przepływu prądu wielkiej częstotliwości przez tkanki i wytwarzania przy tym dużej ilości ciepła  aparatem Scanlab 25.

Krioterapia miejscowa azotowa:

Wykonujemy zabiegi krioterapii w oparciu o nadmuch par ciekłego  azotu na miejsce poddawane zabiegowi co gwarantuje temperaturę zabiegową rzędu  -120, -100 st. C.

Hydroterapia:

Wykonujemy zabiegi kąpieli wirowej kończyn dolnych i kąpieli wirowej kończyn górnych.

Drenaż limfatyczny:

Wykonujemy zabiegi drenażu limfatycznego manualnego, jak również drenażu limfatycznego pneumatycznego/mechanicznego za pomocą odpowiednich mankietów terapeutycznych.

Masaż klasyczny / leczniczy

Wykonujemy masaże klasyczne zgodnie z normami czasowymi i podziałem części ciała wg NFZ.

Masaż mechaniczny / wibracyjny

Wykonujemy ten rodzaj masażu za pomocą urządzenia typu vacuum i hand masager.

Kinezyterapia klasyczna:

Ćwiczenia bierne – indywidualna praca z fizjoterapeuta.
Ćwiczenia w odciążeniu - z wykorzystaniem systemu odciążającego UGUL.
Ćwiczenia czynne  -  cykloergometr rowerowy, tablica do ćwiczeń manualnych dłoni i ręki.
Ćwiczenia czynne – indywidualna praca z fizjoterapeutą.

Terapia CPM - ciągły ruch bierny:

Terapia wykonywana za pomocą szyny do ciągłego ruch biernego.

Metody neurofizjologiczne i specjalne:

Metoda PNF i inne metody specjalne – indywidualna praca z fizjoterapeutą.